logo Jak na výběr ideálního parfému krok za krokem? - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

Jak na výběr ideálního parfému krok za krokem?

Autor: | 4.4.2018

Najít vhodnou vůni, která vás bude vystihovat, se vzhledem k širokému sortimentu parfémů může jevit jako nadlidský úkol. Odpovědi na následující otázky by vám však s výběrem mohly pomoci.

Jaký by měl parfém být?

Široká nabídka parfémů nejednoho snadno zmate. Proto si předem ujasněte, jaký parfém si chcete pořídit. Bude to svěží, odlehčený parfém, který je vhodný zejména na léto? Nebo naopak hledáte výraznou, kořeněnou vůni, která vám dodá sebevědomí a energii? Vhodné také je stanovit si některé vonné složky, které by měl parfém obsahovat.

Kolik vůní vyzkoušet?

Předchozí bod by vám měl pomoci snížit počet parfémů. Rozhodně nemá smysl snažit se vyzkoušet více než sedm osm, maximálně však deset vůní. Čichové buňky sice zvládnou mnoho, ale příliš mnoho vjemů a podnětů je spíše na škodu. Také se před návštěvou parfumérie nevoňte svým současným parfémem, ať vaše čichové buňky zbytečně nic nerozptyluje.

Zkoušet parfém přímo na kůži?

Máte ve zvyku zkoušet vybrané parfémy na testovací papírky? To samozřejmě není špatné, ale rozhodně by tím zkoušení končit nemělo. Testování vytipovaných parféna papírky vám jistě pomůže zúžit výběr, ale nutno si uvědomit, že na každém voní parfém jinak. Vhodné proto je nechat vůni na kůži dostatečně dlouho rozležet a prozkoumat všechny její vonné složky.

Odlišné ceny za stejný parfém?

A na co si při výběru parfémů dát ještě pozor? Mnoho lidí mohou zmást nepochopitelné cenové rozdíly mezi různě, ale mnohdy i stejně velkými flakony téhož parfému. Vysvětlení je však velmi jednoduché.

Množství parfému samozřejmě hraje svou roli, ale ještě důležitější je obsah vonných látek. Nejnižší podíl nabízejí kolínské vody (pro něž se používá zkratka EDC), jejich vůně i výdrž je tak nejméně intenzivní. Větší koncentraci nabízejí takzvané toaletní vody, které jsou označovány zkratkou EDT. Jejich vůně vydrží déle, ale přece jenom je vhodné jednou i dvakrát za den vůni znovu nanést. Nejintenzivnější vůně se skrývá ve flakonech s parfémovou vodou, čímž je dána jejich vyšší cena. Samostatnou kapitolu představují parfémy, v nichž se skrývá nejvyšší koncentrace vonných látek, čemuž odpovídá i jejich cena.

Kvalitní versus levný parfém?

Řídit se při výběru parfému cenou? Jistě není od věci vsadit na osvědčené, léty prověřené značky. Ovšem pravdou je, že vysoká cena je dána právě známým jménem a samotný parfém je mnohdy na vedlejší koleji. Naopak mezi levnými parfémy lze najít zástupce, který potěší vyznavače krásných, příjemných vůní. I nejlevnější parfémysobě totiž kombinují zajímavé vonné složky, které jistě stojí za vyzkoušení.

Jakým způsobem obvykle vybíráte nový parfém? Sázíte na instinkt, nebo trávíte dlouhé hodiny očicháváním vybraných parfémů?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Parfémy, Inzerce