logo Koupací jezírko zkrášlí vaší zahradu a přinese vám více zábavy - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

koupaci jezirko

Koupací jezírko zkrášlí vaší zahradu a přinese vám více zábavy

Autor: | 21.7.2022

Koupací jezírka jsou skvělým způsobem, jak zatraktivnit zahradu a dodat jí trochu zábavy a další možnost relaxace. Abyste koupací jezírko využili co nejlépe, je důležité zvolit správné umístění a velikost odpovídající vašim potřebám. Musíte také zvážit hloubku vašeho koupacího jezírka, protože ta ovlivní, jak moc ho budete moci využívat.

Kam na zahradě s koupacím jezírkem?

Koupací jezírka se obvykle umísťují doprostřed zahrady, protože tak mají zajištěn dostatek slunečního světla. Měla by být také umístěna mimo dosah stromů a keřů, protože z nich může do vody padat listí a nečistoty.

Co si promyslet před stavbou koupacího jezírka?

Především se zaměřte na velikost. Ta závisí na tom, kolik místa máte na zahradě k dispozici. Důležité je dbát na to, aby jezírko nebylo příliš velké, protože to může ztížit jeho údržbu. Potřeba je také zvážit hloubku vašeho koupacího jezírka. Pokud chcete mít možnost plavat do kolečka, budete potřebovat hlubší jezírko. Nicméně pokud se chcete v horkém dni pouze ochladit, postačí vám mělčí jezírko, do kterého se jen ponoříte. Hloubka jezírka má také vliv na to, jak moc ho můžete využívat. Pokud je jezírko příliš hluboké, nemusí se vám podařit dosáhnout na dno. To sice až zas tak nevadí. Komplikovat to ale může případnou opravu jezírkové fólie.

Zaměřeno na samočistící schopnost jezírka

Koupací jezírko může být živnou půdou pro bakterie a řasy, pokud dobře nenastavíte ekosystém uvnitř. Nejběžněji je pro samočistící systém využívána kořenová soustava vodních rostlin. Tento systém využívá vodní rostliny k odstraňování živin, které by jinak využily řasy pro svůj růst, což samozřejmě nechceme. Dalším typem samočisticího systému je systém s bakteriemi. Tento systém využívá bakterie k rozkladu organických látek ve vodě, což pomáhá udržovat vodu čistou. V některých případech je možné oba způsoby přírodního čištění vody kombinovat.

Jak zajistit, aby koupací jezírko bylo bezpečné?

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste měli jistotu, že se ve vašem koupacím jezírku nikomu nic nestane. Především musíte zařídit to, aby boky jezírka nebyly příliš strmé. To může ztížit vstup do jezírka a výstup z něj. Rovněž je třeba zajistit, aby se v blízkosti jezírka nenacházely žádné ostré předměty, jako například kameny nebo sklo. V neposlední řadě se musíte ujistit, že je voda čistá. To znamená, že budete muset pravidelně testovat kvalitu vody a odstraňovat z jezírka veškeré nečistoty. Koupání ve zkažené vodě může přivodit zdravotní komplikace nejen dětem, ale i dospělým.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Ostatní, Inzerce