logo V GynCentru za 25 let proběhlo více než milion vyšetření - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

V GynCentru za 25 let proběhlo více než milion vyšetření

Autor: | 22.6.2017

Pražská klinika GynCentrum sídlící na Hloubětínském zámečku působí v České republice již čtvrt století. Za dobu své existence bylo provedeno více než jeden milion vyšetření a ročně centrum ošetří 15-20 tisíc klientek. Díky rozsahu služeb, které soukromé zdravotnické centrum nabízí, a objemu klientek, o něž se ročně postará, se stále řadí mezi špičky ve svém oboru. U kliniky byl v roce 2005 otevřen první český babybox. Díky jedinečnosti tohoto projektu bylo v Česku zachráněno už přes 150 dětí. V brzké době je v plánu otevření ambulance korektivní dermatologie.

Klinika GynCentrum byla založena v roce 1992. Od počátku své existence nabízí klientkám komplexní ambulantní i operační péči v oblasti gynekologie. V tehdejším Československu se jednalo o první zdravotnické zařízení tohoto typu, s takovým rozsahem služeb a kapacitní velikostí. Unikátnost konceptu, kdy žena stran gynekologické a estetické péče nemusí navštívit žádné jiné zdravotnické zařízení, vyzkoušelo za dobu existence již více než 100 tisíc klientek. Od roku 2014 je GynCentrum součástí skupiny FutureLife. Se vstupem do skupiny došlo k ještě většímu důrazu na rozvoj komplexnosti nabízených služeb.

Aktuálně působí klinice 30 gynekologů, specialistů a profesionálů svého oboru. V ambulantní část nabízí centrum celý rozsah služeb zahrnující: gynekologickou prevenci, prenatální a poporodní péči, interní lékařství, mamologie,  léčby běžných obtíží i specializovanou diagnostiku v oblasti poruch plodnosti, urogynekologie a onkologické prevence. Vše s návazností na následnou operační léčbu s využitím nejmodernějších operačních technik a metod. Lékaři v ambulantní části gynekologické prevence se ročně postarají o více než 15 000 pacientek.

Na 3 operačních sálech je ročně provedeno okolo 2 900 operací. Jedná se jak o drobné jednodenní výkony, tak o velké operační zákroky, kterými jsou například odstranění dělohy, vaječníků, rekonstrukční léčba sestupu pánevních orgánů, poševní plastiky nebo operace pro inkontinence moči. GynCentrum je smluvní zařízení všech hlavních pojišťoven, klientky tedy doplácí pouze na služby nehrazené ze zdravotního pojištění a za nadstandardní péči.

Od založení centra došlo k rozšíření služeb o moderní   výkony v plastické gynekologii včetně laseroterapie a léčbě inkontinence. Otevřeno bylo také nové pracoviště pro diagnostiku inkontinence, fyzioterapie a laserová epilace. 

První český babybox

Díky primáři GynCentra Petru Píchovi a panu Hessovi z nadace STATIM byl v Hloubětínském zámečku v roce 2005 proti vůli Ministerstva zdravotnictví otevřen první český babybox. Tento odvážný krok zachránil nejspíš život už více než 150 novorozencům, kteří byli od té doby v babyboxech po celé ČR nalezeni. Přičemž ten hloubětínský je s 25 dětmi ve statistice na nejvyšší příčce. První odložený novorozenec zde byl nalezen 17. února 2006. Holčička dostala jméno Soňa. Během dvaceti let se podařilo projekt rozšířit a v současnosti je po celé ČR celkem 70 babyboxů.

Plány do budoucna

V poslední době investovala klinika především do modernizace sálů a jejich vybavení. Došlo k obnovení anesteziologických přístrojů za nejmodernější generaci. V druhé polovině roku je plánované rozšíření služeb o dermatologickou péči – konkrétně o korektivní dermatologii. Další informace naleznete na www.gyncentrum.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Ostatní, Inzerce