logo Kvalitní korzetové šaty za dobré ceny | MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

Kvalitní korzetové šaty za dobré ceny

Autor: | 29.5.2017

šatech chtějí všechny ženy vypadat perfektně, doslova jako princezny. Ne vždy to ale tělo svými proporcemi dovoluje, proto je nutné mu trochu pomoci stahovacím korzetem, který tělo opticky zeštíhlí a „srovná“. Původně korzety byly součástí spodního prádla a bývaly šité na míru, přičemž jejich majitelka si s ním tělo pevně stahovala, aby tak docílila úzkého vosího pasu, který byl v historii velmi módní. Přílišné utahování ovšem mohlo vést ke zdravotním problémům a komplikacím.

Dnes stejně jako dříve korzety sloužily především v estetické úpravě těla, které pak vypadalo štíhlejší a byly přitom zdůrazněny boky a hrudník. Zatímco původně se korzet nosil spíše samostatně, nyní jej najdeme jako součást tzv. korzetových šatů.

Ty se skládají z korzetu, na který přímo navazuje sukně šatů, tudíž většinou není korzet odnímatelný. Korzetové šaty jsou určeny především pro ženy, které mají objemnější hrudník, který vynikne po jejich stažení.

Podoba korzetových šatů

Korzet má charakteristický vzhled, díky kterému nemohou mít korzetové šaty rozmanité tvary. Ačkoliv délka a velikost či střih sukně může být odlišný, celkový styl vrchní části šatů je zachován v korzetové podobě. To znamená, že se nejčastěji setkáte s korzetovými šaty bez ramínek, popřípadě s pouhými špagetovými ramínky. Šněrování korzetu je samozřejmě vždy vzadu, ale liší se svým provedením.

Některé šaty mají „korzet“ pouze okrasný, to znamená, že je celý tvořený jenom látkou a slouží pouze na obtažení dámské siluety, aniž by měl vliv na tvar těla. Druhý druh korzetových šatů má korzet tvořený kosticemi a pevnými částmi, díky kterým se tělo stáhne a postava se tak může částečně vytvarovat. Prostě dokonalý produkt dnešní povrchní společnosti.

Klasické korzety najdete na šatech různých délek, ale mnohem lépe vypadá na šatech delších než třeba na koktejlkách. Korzetové dámské šaty jsou velmi elegantní a stylové, hodí se na nejrůznější společenské události, kde je potřeba dodržovat předepsaný dress code.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Inzerce

AUTO-MOTO      BYDLENÍ      ibic.cz      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA