logo Dopřejte svým doma chovaným ptákům pohodlí a vybavte je kvalitní klecí, která bude pěknou ozdobou - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

Dopřejte svým doma chovaným ptákům pohodlí a vybavte je kvalitní klecí, která bude pěknou ozdobou

Autor: | 30.12.2021

Každý, kdo někdy doma choval ptáka, velmi dobře ví, že tento poměrně malý tvor je nenáročný na prostor i potřeby. V porovnání s kočkou nebo psem jsou požadavky ptáčka na životní prostor poměrně malé. A obvykle mu stačí větší či menší klec, krmítko a voda. Je ale takový osamocený pták v malé kleci opravdu šťastný? Na co byste měli myslet, pokud chcete svým opeřením svěřencům zajistit kvalitní život, který si užijí oni i vy?

Základem je dostatečné vybavení klece

Klec či voliéra by kromě krmítka a dávkovačem na vodu měla obsahovat také bidýlka. Čím více tím lépe. Počítejte minimálně se dvěma bidýlky na jednoho ptáka, aby mohl přelétat z jednoho na druhé. Praktické pro chovatele je také výsuvné dno, které umožní pravidelně čistit opeřencovu ubikaci. Sílu a vzdálenost drátu klece na ptáky volte s ohledem na druh chovaného ptáka. Čím větší pták, tím silnější dráty by měly být použity k výrobě jeho klece, ale zároveň nemusí být oka klece tak malá. Aby se pták v kleci necítil tak sám, je možné mu pořídit exemplář opačného pohlaví, se kterým budete-li mít štěstí, vyvede i mladé. Nechcete-li se starat o dva ptáky anebo připadá-li vám jedna klec pro dva příliš malá, pořiďte svému ptačímu mazlíčkovi alespoň plastovou maketu ptáka, díky které bude mít pocit, že v kleci není sám a nebude tak vystresovaný. Pro větší papoušky ve voliéře takto poslouží i plašič ptáků.

Dopřejte ptákovi letní počasí

I v případě, že chováte menší druh ptáka, jako například andulku či zebřičku, myslete na to, že váš svěřenec rozhodně ocení, vytvoříte-li mu letní ubikaci. Klec na ptáky, i s vaším mazlíčkem můžete jednoduše přendat do venkovního prostoru. Zahrada či pergola s mírným stínem bude pro klec s ptákem vytvářet dokonalé zázemí, a svému obyvateli zároveň umožní cítit se jako ve volné přírodě. Jestliže ptáka v přenosné kleci umístíte do venkovního prostoru v období, kdy panují vysoké letní teploty, dopřejte mu dostatek vody a pobyt ve venkovním prostoru omezte na stín či polostín.

Pro papoušky je ideální venkovní voliéra

Větší druhy ptáků a papoušků ocení přesun do samostatné venkovní voliéry v době, kdy venkovní teploty začnou dosahovat 15 až 20 °C. Existují však i druhy papoušků, které jsou schopné přezimovat v mrazivém počasí, proto je však potřeba jim zajistit speciální podmínky. Pouštět by se do toho měli tedy pouze zkušení chovatelé. Společná venkovní voliéra může být také dobrým způsobem, jak ptáky, kteří byli dosud zvyklí žít v samostatných klecích šikovně socializovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Ostatní, Inzerce