logo V zahradě v anglickém duchu vítězí symetrie - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

zahradni nabytek

V zahradě v anglickém duchu vítězí symetrie

Autor: | 16.7.2022

Snažíte se na své zahradě o anglický trávník? Anebo byste rádi rovnou celou zahradu pojali v anglickém stylu? Jak taková typická anglická zahrada vypadá a kam se hodí? Jaký zahradní nábytek si do ní pořídit? A jaké rostliny vysázet a jak o ně pečovat?

Geometrická preciznost

Angličané si v zahradě potrpí na pravidelně střižené živé ploty, precizně dlážděné cestičky a dokonale vypadající rostliny. Cesty mezi záhony jsou často dlážděny kamenem, štěrkem nebo porostlé přesně zastřiženou trávou. Mezi běžné okrasné rostliny v anglické zahradě patří tulipány, kosatce a anglické odrůdy růží. Ve větších zahradách mohou být také zeleninové záhony, dřevěné altány a zahradní houpačky nebo lavičky. Všechny tyto prvky společně vytvářejí pocit symetrie a rovnováhy, který je pro anglický zahradní styl tak charakteristický.

Údržba anglické zahrady je náročná

Pokud chcete mít i ve své zahradě anglickou preciznost, je důležité si uvědomit, že údržba takové zahrady vyžaduje spoustu práce. Zejména trávník je třeba pravidelně sekat a stříhat živé ploty. Rozmyslete si proto dopředu, zda se chcete vrhnout do anglického stylu zahrady anebo raději zařídit zahradu ve stylu, který je snazší na údržbu. Námaha se však v případě anglické zahrady vyplatí, když vidíte výsledky. Dobře udržovaná anglická zahrada je nádherná.

Zahradní nábytek pro zahradu v anglickém stylu

Při zařizování zahrady v anglickém stylu myslete na nákup klasického zahradního nábytku ze dřeva nebo kovaného železa. Typickými prvky tohoto typu zahrady jsou také zahradní lavičky a houpačky. Dbejte na výběr kvalitních materiálů, které odpovídají stylu vaší zahrady. Do anglické zahrady rozhodně nepatří plastový nábytek. Výjimkou může být snad jen nábytek z umělého ratanu, který dokáže charakter anglické zahrady díky svým pravidelným tvarům vhodně podtrhnout.

Rostliny pro anglickou zahradu

Při výsadbě anglické zahrady byste měli zvolit rostliny typické pro tento styl. Patří mezi ně anglické růže, levandule, tulipány a zimostráz. Nezapomeňte rostliny rozmístit tak, aby v zahradě vytvářely symetrii a rovnováhu. Toho můžete dosáhnout rozdělením zahrady na části a následným rozmístěním rostlin tak, aby byly příjemné na pohled. Můžete také použít popínavé rostliny, které dodají zahradě romantičtější nádech. Pokud se budete o rostliny dobře starat, odmění se vám krásnými květy, které přispějí k celkovému efektu vaší zahrady v anglickém stylu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Ostatní, Inzerce