logo Funkční prádlo - maximální komfort pro sportovce - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

Funkční prádlo – maximální komfort pro sportovce

Autor: | 13.3.2014

Aby sportovec podal stoprocentní výkon, je třeba, aby se sešlo několik faktorů. Forma, zvládnutá fyzická příprava, zvládnutá psychická příprava a v neposlední řadě komfort. Sportovec musí při svém výkonu cítit absolutní pohodlí, potom je schopen se soustředit jen a pouze na svoji maximální výkonnost. Oděv, který atletovi nepadne na tělo jako ulitý a nesplňuje do posledního detailu jeho požadavky, zbytečně odvádí myšlenky někam, kde by být neměly a sportovec pak není plně soustředěn. I z tohoto důvodu se na trhu už několik let objevuje takzvané funkční prádlo, které je schopno sportovci nabídnout maximální komfort a další funkce, které při své fyzické aktivitě náležitě ocení.

Co je funkční prádlo

autor: stockimages (freedigitalphotos.net)

autor: stockimages (freedigitalphotos.net)

Funkční prádlo, jinak též zvané termoprádlo, je speciální oděv určený nejen profesionálním sportovcům, ale poslouží i sportovním nadšencům, kteří se chystají podat jakýkoliv fyzický výkon nebo se prostě chtějí cítit pohodlně. Princip, na kterém je funkční prádlo založeno, se nazývá „knotový efekt“. Vlákno, ze kterého je prádlo vyrobeno, prakticky vůbec nebo jen minimálně nasákne vlhkost a po speciálně upraveném povrchu a za využití různých tvarů vlákna transportuje vlhkost od pokožky vně prádla nebo do další vrstvy oděvu.

Materiály, ze kterých se termoprádlo vyrábí, mohou být různé a je jenom na vás, který z nich vám bude vyhovovat. Můžete si vybrat ze široké škály materiálů. Mezi nejčastěji používané materiály patří například polypropylen, polyester či vlna.

Jak nakupovat funkční prádlo

V oblasti funkčního prádla patří mezi nejvyhledávanější značky Craft, Sensor, Merino a další. Můžete je najít buď na jejich oficiálních e-shopech, nebo v kterýchkoliv sportovních prodejnách. Při výběru dbejte především na materiál, který musí splňovat každý váš požadavek. S výběrem vám jistě velmi rádi pomohou vyškolení prodejci, kteří vyberou přesně takový typ, který splní veškeré vaše potřeby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Oblečení, Ostatní