logo Z čeho jsou reklamní placky, které si můžete sami navrhnout? - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

main img 16164277851

Z čeho jsou reklamní placky, které si můžete sami navrhnout?

Autor: | 22.9.2021

Už jste slyšeli o tom, že reklamní placky, které si můžete nechat vyrobit podle vlastního návrhu, vám pošlou až k vám domů? A to dokonce do několika dní od jejich zadání do výroby? Jak to vlastně celé probíhá a proč jsou placky tak oblíbené?

Podobné jako ty úplně první placky

Placky byly původně vyráběny z látky a na první pohled připomínaly spíše knoflíky. Aby také ne, když se od nich lišily pouze způsobem upínání. Na rozdíl od knoflíků se totiž placky odjakživa připínaly spínacím špendlíkem. V minulosti se nosily převážně na oblečení a jejich účelem bylo vyjádření sympatií politikům, hudebním kapelám, vlivným osobnostem anebo třeba prezidentům. Právě v rámci jejich kampaní hrály placky nezastupitelnou úlohu, kterou mají ale nejen v prezidentských kampaních po celém světě dodnes. Situace se v mnohém změnila po vynálezu celuloidu. Díky tomu se výroba placek značně zjednodušila a také zlevnila. Místo látky se k pokrytí placky začal používat papír, který se bezpečně překryl celuloidem, jež zamezil případnému poškození. A v této podobě placky prakticky bez větších změn přetrvaly dodnes.

Co se skrývá na rubu placky?

Stejně jako v minulosti je pro základ placky i nadále používán plech, který je mechanickým lisováním upraven do požadovaného tvaru. Při tomto procesu je k němu zároveň přilisován i papír a celuloid tak, aby vznikl jednolitý celek, který pevně drží při sobě. Placky na batoh, ale i na bundu či tričko připínáme spínacím špendlíkem, který je nejčastěji nalisován přímo na plech. Tak drží nejpevněji a nic jej nedokáže odlomit. Díky takto jednoduché výrobě se snižuje cena placky a zvyšuje se její odolnost.

Proč zrovna placky?

Protože jsou praktické. Placky lze použít k propagaci sportovců, hudebníků, herců, politiků, můžete jimi oslavit důležitou událost anebo si jednoduše připomenout pro vás významný den. Vlastnoručně navržená placka se také může stát dokonalým dárkem přímo od srdce. Obdarovaný v něm totiž pozná, že jste si dali tolik práce, abyste mu připravili něco opravdu originálního. Placku si můžete nechat vyrobit ale také pro vlastní potěchu. Použijte na ní vaše oblíbené barvy, doplňte je vkusnými obrázky a vaše navržená placka se klidně může stát vkusným módním doplňkem, který pozvedne jakýkoliv outfit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Ostatní, Inzerce