logo Ten správný batoh na cesty - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

Ten správný batoh na cesty

Autor: | 12.1.2017

Vyrážíte na vandr nebo hledáte kvalitní batoh pro každodenní používání? Zaměřte se na 3 základní konstrukce v široké nabídce batohů. Jde o krosny s vnějším nosným rámem, jednoduché batohy bez výztuhy označované jako volnočasové nebo cyklistické, a konečně batohy opatřené vnitřní výztuhou. Výztuha udrží tvar, dá se přizpůsobit tvaru vašich zad, a dohromady s bederním i hrudním pásem je součástí nosného systému. Zaměřte se i na nosné popruhy. Dobrý nosným systém rozloží váhu a usnadní nošení. Rozloží váhu na ramena i bedra a rozložení hmotnosti se dá regulovat. Dobrý bederní pás nese často více než polovinu hmotnosti těžkého batohu. Velikost batohu může být nastavitelná i fixní.

Nosné popruhy mají být anatomicky tvarované a měkké. Nesmí svírat krk ani padat z ramen. Bederní i hrudní pás musí jít snadno rozepnout a zároveň perfektně držet. Nesmí vás tlačit ani svírat. Takzvané balanční dotahy pak sladí optimální nastavení celého nosného systému a zajišťují stabilitu. Dají se plynule regulovat i za chůze. Záda zejména větších batohů mají mít výztuhu. Většinou ji lze vyjmout a vytvarovat. Díky ní batoh drží tvar, dobře do něj sbalíte a těžiště celého nákladu posune výš pro komfort při nesení. Záda mají být měkká, zajišťovat odvětrávání vhodným materiálem a provedením. Dobrý rychleschnoucí materiál nepropouští vlhkost dovnitř.

Batoh Dakine Heli Pro tilly jane 20lVíko batohu jej musí dokonale krýt. Jeho kapsa má být přístupná zvenčí a střih má být přizpůsoben na uložení fotoaparátu nebo třeba jablka. Další kapsa na doklady a peněženku má být pod víkem. Víko je dobré oddělitelné, nepoť poslouží jako samostatný batůžek. Nástavec je uzávěrem horní komory a poskytuje rezervní prostor. Hlavní komora může být oddělena přepážkou, která může být i  odepínací. Praktický je vstup do hlavní komory ze dvou míst. Obvodový čelní zip je snadným přístupem do batohu a jeho kvalita je důležitá. Kapsy na boku mohou být pevné nebo oddělitelné. Jsou velmi praktické na spoustu nezbytností, které je třeba mít po ruce. Výborné jsou úchyty na připnutí lyží nebo tyček od stanu. Oceníte také různé spony, karabiny a přezky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Inzerce