logo ISCARE otevírá nové centrum revmatologie. Pacientům nabídne biologickou léčbu - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

ISCARE otevírá nové centrum revmatologie. Pacientům nabídne biologickou léčbu

Autor: | 28.4.2017

Pražská klinika ISCARE rozšiřuje možnosti léčby, pacientům nabídne nejmodernější zázemí centra revmatologie. Jeho specializací bude tzv. biologická léčba, která v posledních letech znamená průlom v léčbě revmatoidní artritidy. Oddělení povede jako primářka jedna z předních českých odbornic MUDr. Pavla Vavřincová, CSc.

Centrum revmatologie je zaměřeno na diagnostiku a biologickou léčbu pacientů s revmatoidní artritidou, psoriatickou artritidou a ankylozující spondylitidou (Bechtěrev). Oddělení stále přijímá nové pacienty, aktuálně je jeho kapacita naplněna zhruba z 60ti procent. Léčba je hrazena ze zdravotního pojištění.

Nové oddělení bude v rámci kliniky ISCARE úzce spolupracovat s klinickým a výzkumným centrem pro střevní záněty (IBD), kde až 30 % pacientů trpí jak gastrickými, tak i revmatologickými záněty. To značně zjednoduší léčbu a přinese větší pohodlí pacientům.

MUDr. Pavla Vavřincová, CSc. je specialistkou v oboru revmatologie, s více než 30ti letou praxí. Za svou dosavadní kariéru řídila 17 revmatologických mezinárodních studií a dalších se spoluúčastnila jako vedoucí pracovník. Primářka Pavla Vavřincová je zároveň pediatrička, takže může jako jedna z mála v ČR léčit i vzácná onemocnění artritidy u dětí.

Biologická léčba dává šanci na úplné uzdravení

Centrum revmatologie se bude zaměřovat především na chronická autoimunitní onemocnění, jejichž nejtěžší formy jsou léčeny tzv. biologickou léčbou. „Ta poskytuje šanci na uzdravení těm, kteří by jí před několika lety ještě neměli. Jedná se o průlom v léčbě revmatoidní artritidy, jelikož může pacienta navrátit do běžného života. Aplikuje se v rámci léčby revmatoidní artrózy nebo psoriatické artritidy,“ vysvětlila primářka oddělení MUDr. Pavla Vavřincová.

Biologická léčba cílí na imunitní systém a zablokování činnosti určitých buněk.  Nasazuje se tehdy, když pacienti nedostatečně reagují na stávající léčbu, nebo v případě zvlášť těžkého průběhu nemoci. Dnes se díky biologické léčbě již nepovažuje za úspěch zpomalení nemoci, ale její úplné zastavení tak, aby zánětlivý proces vymizel ze všech kloubů. Tuto možnost plného uzdravení v současnosti nabízí právě jen biologická léčba.

Veškeré informace o novém centru revmatologie, nejčastějších nemocech a biologické léčbě jsou k dispozici na webu http://www.iscare.cz/revmatologie


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Ostatní, Inzerce