logo I při jízdě na kole můžete vypadat skvěle – vybíráme cyklistické dresy - MódníPrůvodce.cz

Móda, oblečení, doplňky a nakupování...

I při jízdě na kole můžete vypadat skvěle – vybíráme cyklistické dresy

Autor: | 24.3.2014

Pokud rádi jezdíte na kole, potom jistě dobře víte, jak moc záleží právě na oblečení. Vhodně zvoleným cyklistickým oblečením si můžete zpříjemnit zážitek z jízdy. Poradíme vám, jak správě vybrat cyklistický dres. Milovníci módy jistě budou rádi – nabídka cyklistických dresů je bohatá, takže si zaručeně vyberou i ti nejnáročnější z vás.

Jak vypadá správný cyklistický dres?

Kvalitní cyklistické dresy by měly patřit do základní výbavy každého milovníka jízdy na kole. Při výběru dresu se musíte zaměřit hned na několik jeho vlastností. Pokud i vy dosud jezdíte v nějakém obyčejném tričku, rychle své jednání změňte. Obyčejná trička jsou na kolo naprosto nevhodná. Při výběru dresu začněte u velikosti. Platí, že dres vám musí absolutně sedět. Vybírejte tedy ideální velikost. Dres by měl obepínat vaše tělo. Nesmí být příliš volný. Dres by také měl být delší. Při jízdě by měl zakrývat celou plochu zad, jinak by mohlo dojít k prochladnutí.

modnipruvode_powestore_cz

Chytré materiály musí být

Zaměřit se musíte také na materiál. Nejlepší je, pokud je dres ušit z materiálu, který odvádí pot a zaručuje stabilní teplotu těla. Při jízdě tak budete v suchu. Může to být například rychleschnoucí materiál s technologií LIGHTING DRY.

Jaký střih vybrat?

Vybírat můžete z celé řady střihů. Pro léto jsou vhodnější dresy s krátkým rukávem či bez rukávů. Pro chladnější dny volte dres s dlouhými rukávy. Poměrně populární jsou dresy se zipem. Některé dresy mají také praktickou kapsu na zádech, kam můžete uložit drobnosti. Lepší je, pokud je tato kapsa na zip.

Co dalšího je potřeba? 

Abyste si jízdu na kole maximálně užili, musíte mít i další kvalitní vybavení. Jsou to hlavně cyklistické kalhoty. Koupit byste si měli také speciální cyklistické tretry. Chybět nesmí helma a rukavice. Nezapomínejte ani na bezpečnostní prvky na kolo – důležitá jsou odrazka a pro jízdu ve tmě také světla.

TIP – pokud chcete vyrazit na kolo s celou rodinou, vyzkoušejte nádherné cyklostezky v Krkonoších. Více se dočtete zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Oblečení, Ostatní